pl en de fr ru

Usługi galwaniczne

Galwanizernia Terma Poznań jest półautomatycznym zakładem, specjalizującym się w nakładaniu powłok dekoracyjnych w najwyższej jakości. Doświadczeni pracownicy, nieustannie rozwijający się park maszynowy oraz technologie największych światowych producentów, pozwalają nam spełniać oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Wykonujemy produkty od projektu po pakowanie z wykorzystaniem takich technologii jak: cięcie laserowe, gięcie 3D, frezowanie CNC, lutowanie piecowe, szlifowanie oraz nakładanie powłok lakierniczych i galwanicznych.

Wszystkie powłoki galwaniczne nakładamy na następujące podłoża:

  • stal czarna - max. wymiary: 1700/600/300
  • mosiądz - max. wymiary: 1700/600/300
  • aluminium - max. wymiary: 900/500/500
  • stal nierdzewna - max. wymiary: 1700/600/300

Wierzymy, że wysoka jakość usług i konkurencyjność cen zachęcą Państwa do zapoznania
się z naszą ofertą. Z przyjemnością udzielimy wszelkich dodatkowych informacji odnośnie
samego procesu, jak i odpowiemy na indywidualne zapytania dotyczące wycen.

INFO:
+48 607 451 166
michal.kwiatkowski@termagroup.pl
skype: terma041

 

Zakres usług galwanicznych:

Chromowanie
Jest to proces, w wyniku którego otrzymujemy powłokę chromu o wysokim połysku, zwiększonej odporności na zużycie oraz wysokich walorach wizualnych. Powłoka nakładana jest z roztworu sześciowartościowego, na podwarstwie miedzi i niklu, lub samego niklu.


Miedziowanie
Proces ten umożliwia otrzymanie trwałej, elastycznej powłoki miedzi o wysokim połysku. Głównymi zastosowaniami powłoki miedzianej jest polepszenie przewodnictwa cieplnego i elektrycznego, ochrona korozyjna, zdobnictwo oraz podkład pod inne powłoki. Należy pamiętać, że powłoka miedziana ulega zjawisku patynowania (pokrywania tlenkami miedzi) nawet w atmosferze neutralnej. Aby zachować połysk i kolor surowej miedzi, powłokę należy zabezpieczyć lakierem bezbarwnym.


Niklowanie
Jest to proces, w wyniku którego otrzymujemy trwałą powłokę niklu o wysokim połysku. Głównym jej zastosowaniem jest ochrona antykorozyjna, zdobnictwo, a także stanowienie podkładu pod inne powłoki. Niklowanie może być poprzedzone nałożeniem powłoki miedzi, co polepsza właściwości mechaniczne oraz antykorozyjne powłoki.


Nikiel szczotkowany
Powłoka, którą uzyskujemy poprzez mechaniczną obróbkę powłoki niklowej. Powstające na powierzchni detalu regularne rysy nadają szlachetności i smaku. Powłoka jest dodatkowo zabezpieczona poliestrowym, bezbarwnym lakierem proszkowym. Do wyboru mamy wersję matową i błyszczącą.